Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başladı

haber1
Çankırı Kobileri Destekleme Derneği (Kobides) tarafından, KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi (UGE) düzenledi.

İlki 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşen kursun ikincisi 9 Kasım Perşembe günü başladı.
Konu hakkında bir açıklama yapan Kobides Başkanı SMMM Şevket KOÇ “Çankırı Kobileri Destekleme Derneği olarak KOSGEB ile ortaklaşa yürütülen girişimcilik kursumuzun ikinci bölümü 09 Kasım 2016 tarihinde başladı. Eğitim uzmanı Ceyda Çelikoğlu tarafından Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ilk 30 kişilik grup 3-6 Kasım 2016 tarihlerinde Girişimcilik Eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar.” dedi.

Eğitim Süresi Kısaldı
KOBİDES Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Sorumlusu Ceyda ÇELİKOĞLU “Daha önceki dönemlerde 72 saat olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kosgeb tarafından 32 saate düşürüldü. Bu kapsamda eğitimler 32 saat olup katılım mecburidir. Kasım ayında Girişimcilik Eğitimlerimizin bu iki grubu dışında, üçüncü bir grup daha açmayı düşünüyoruz. Bu manada bu yıl içerisinde toplamda 3 grup olarak uygulamalı girişimcilik eğitimi verilmiş olacaktır. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlerimize girişimcilik sertifikası verilecektir. Sertifikalarını alan kursiyerlerimiz iş ile ilgili projelerini hazırlayarak KOSGEB’e sunacaklardır. KOSGEB onay kurulundan geçen projeler için geri ödemesiz; işletme kuruluşuna 2.000 TL’ye kadar, kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanımına 18.000 TL’ye kadar, işletme giderlerine 30.000 TL’ye kadar hibe verilebiliyor. Ayrıca destek ve geri ödemeli sabit yatırım desteği için 100.000 TL’ye kadar kredi desteği veriliyor. 100.000 TL’lik kredi yalnızca makine alımlarında 0 faizli ve 2 yıl geri ödemesiz olarak kullanılabilmektedir” açıklamasını yaptı.

[nggallery id=8]